MääramataTraditsiooniline LVT vs SPC vinüülpõrandakate

Traditsiooniline LVT vs SPC vinüülpõrandakate

Uute vinüültoodete turule toomise tõttu võib olla raske välja selgitada, milline põrandakatte materjal on teie projekti jaoks parim. Traditsiooniline LVT (luxury vinyl tile) on olnud tarbijate valik aastaid, kuid sellised tooted nagu SPC-kivivinüül koguvad enim populaarsust.

Traditsioonilised LVT ja SPC vinüülide erinevused:

Ehitus – traditsioonilisel LVT- ja SPC-vinüülil on iga plaadi konstruktsiooni tõttu kõige rohkem erinevusi. Vinüülpõrandal on lihtne PVC südamik, mis muudab selle elastseks ja pehmeks. SPC vinüülplaatidel on kiviplastkomposiidist südamik, mis annab jäiga konstruktsiooni ja vähem painduva tunde.

Plangu paksus – SPC-vinüülpõrandad kipuvad olema sama paksud või paksemad kui tavaline LVT-vinüül. SPC-vinüülpõrandakate on tavaliselt vahemikus 4 mm kuni 6 mm, samas kui traditsiooniline LVT on 4 mm või vähem.

Tugevus – see on veel üks oluline erinevus, mis tuleneb südamiku konstruktsioonist. Vinüülpõrand ei anna jala alla palju tuge. SPC-vinüül tundub teie jala all märkimisväärsena ning hoiab ära ka mõlkide ja kulumise.

Välimus – kuigi digitaalne pildistamine on üldiselt paranenud, on iga plaadi välimus ja tunnetus väga erinev. SPC-vinüülil on realistlik välimus, võimalik tekstuur ja tihedam tunne. Traditsioonilisel vinüülil võib olla realistlik välimus, kuid need kipuvad olema vähem arenenud kui SPC-vinüül.

Aluspõrand – nii traditsioonilist LVT- kui ka SPC-vinüüli saab paigaldada vineeri-, tsemendi- ja olemasolevatele põrandatele, kuid traditsiooniline vinüül ei anna andeks aluspõranda ebatäiuslikkusele. Kui teil on mõlke või eendeid, võtab traditsiooniline LVT kuju. SPC-vinüül ei muuda kuju nii kergesti kui traditsiooniline vinüül selles mõttes.

Paigaldamine – Leiad traditsioonilised LVT plangud liimiga, lahtise paigaldusega või klõpslukuga paigaldusega. Turul olevad SPC-vinüülid on ujuva klõpsuga luku, keele ja soone süsteem, mis on isetegemise sõbralik.

Mõlkimiskindlus – traditsioonilised LVT-põrandad on pehmed ja painduvad, mis tähendab, et raske mööbel võib materjali kergesti mõlkida. SPC-vinüül on mõlkide ja kuritarvitamise korral vastupidavam. Sellel põhjusel on see suurepäraselt võimalik kasutada ka näiteks kaubanduskeskuse pindadel.

Hind – SPC-vinüül on jäiga südamiku kategoorias üks soodsamaid valikuid, kuid üldiselt on see siiski kallim kui traditsiooniline LVT-põrand.

Traditsioonilised LVT vs SPC vinüüli sarnasused
100% veekindel – traditsiooniline LVT ja SPC vinüül on 100% veekindel. Lekked ja niiskus ei kahjusta seda tüüpi vinüülpõrandakatteid.

Saadavus – nii traditsioonilised LVT- kui ka SPC-vinüülpõrandad on saadaval mitmesuguste värvide, dekooride, mustrite, tekstuuride ja laudade laiusega. Leiate igat tüüpi põrandaid erinevates stiilides, alates kaasaegsest kuni maalähedaseni.

Kasutusala – nagu enamiku vinüülpõrandakatete variantidest, saab traditsioonilist LVT- ja SPC-vinüüli paigaldada ka klassi alla, peale ja kõrgemale. Need on suurepärased põrandakatted köökide, vannide, pesuruumide ja ettevõtete jaoks, nagu restoranid või kohvikud.

Hooldus ja puhastamine – kõiki vinüülpõrandakatteid on väga lihtne puhastada ja hooldada. Regulaarne pühkimine ja aeg-ajalt sügavpuhastus nõuab vaid pisut pingutust

X

Liitu uudiskirjaga

Lisa oma e-mail siia, et saada parimad pakkumised otse oma e-mailile.

    No products in the cart.