MääramataTeeme selgeks SPC kandeplankude nurgaprofiilid

Teeme selgeks SPC kandeplankude nurgaprofiilid

Yutra tootevalikust leiame 3 erinevat nurgaprofiili.

Square ehk kõige tavalisem 90 kraadise nurga alla lõigatud nn ilma profiilita SPC plank, mis ühendab ilma väliselt arusaadavate nurkadeta ideaalselt kogu põranda. Enamus inimesed eelistavad just seda nurgaprofiili, sest näiteks ühtlane plank kombineeritud heleda tooniga, muudab ruumi visuaalselt suuremaks. Yutra tootevalikus on see nurgaprofiil saadaval kollektsioonides WOOD/STONE/PRESTIGE

V-groove ehk bevel edge on 45 kraadise nurga alla lõigatud SPC plank, mis jätab visuaalselt plankude vahele vahed. Selle nurgaprofiili mõte on tekitada nt puiduimitatsiooni puhul naturaalse laua välimus. V-groove soovitame suurematele ja hästi valgustatud pindadele, luksuslikuma välimuse andmiseks. Selle nurgaprofiili puhul ei pea me samuti tundma muret vettpidavuse suhtes. Erinevus ilma profiilita planguga on vaid visuaalne. V-groove on sama lihtne puhastada ning vastavalt teie poolt valitud disainile võib jätta naturaalse puitpõranda mulje.

Micro-bevel, nagu nimigi ütleb on sarnane V-groove (bevel edge) nurgaprofiilile, kuid vahe mis jääb plankude vahele pole nii sügav kui tavalise bevel-edge nurgaproofiili puhul. Õrnalt struktuurne spc põrand, mis rõhutab mustri sügavust.


Millist nurgaprofiili valida ?

See oleneb konkreetsest pinnast kuhu soovite SPC põranda panna. Rustikaalse maamaja välimuse rõhutamiseks soovitaksime kindlasti V-groove nurgaprofiili, sest see muudab põranda muljet märkimisväärselt naturaalsemaks. Samuti ei kao ära SPC head omadused nagu veepidavus, tugevus.
Meie ecofloorsis arvame, et ei tasu karta nurga alla lõigatud profiile lihtsalt sellepärast, et koristamist hõlbustada. Meie kogemusel ei saaks väita, et plankude vahedesse koguneks märkimisväärselt rohkem mustust, samuti ei ole SPC plangud mõjutatud ei veest ega mustusest ning plangu vahed ei lähe koledaks.

Kodu põrandaks soovitaksime vastavalt pinna suurusele kas micro-bevel nurgaprofiili (elutuba-köök) või näiteks lastetubadesse square profiili. Samuti saab kombineerida erinevaid Spc plankude profiile erinevates eluruumides, eraldades neid liistudega.

Ühiskondlikes ja paljukäidavates ruumides võib kasu olla tavalise Square profiili kasutusest.

X

Liitu uudiskirjaga

Lisa oma e-mail siia, et saada parimad pakkumised otse oma e-mailile.

    No products in the cart.